SERTİFİKALARIMIZ

 • FSC™ SERTİFİKASI

  Dünya ormanlarını sorumlu biçimde yönetmeyi teşvik eden uluslararası bir sistem olan FSC™ koruma ve gözetim zinciri, kurumlara bu sorumlu yönetimi geliştirme hususunda uluslararası bir bilinç kazandırmaktadır. FSC™ logosu, doğru yönetilmiş ormanların mahsulü olan ürünleri ayrıştırmakta ve sorumlu orman yönetimi konusunda küresel bir referans olmaktadır. Aktül Kâğıt, müşterilerine, FSC™ gereksinimlerini karşılayacak ürün ve hizmetler sunmak üzere bu organizasyonun bir parçası olmuş ve FSC™ belgesi ile vizyonuna önemli bir temel taşı eklemiştir.

 • GIDA İLE TEMAS EDEBİLME ÖZELLİĞİNE SAHİP KAĞIT HAVLU

  Aktül Kağıt tarafından üretilen kağıt havlular Alman ISEGA Laboratuvarı’ndan “Gıda ile Temasa Uygunluk Belgesi” aldı. Bu sertifika, Aktül Kağıt’ın ürettiği kağıt havluların gıda ile temas ettiğinde içeriklerinin gıdalara geçmediğinin kanıtıdır.

  Bu belge doğrultusunda, tüketiciler Aktül Kağıt’ın ürettiği kağıt havluları kızartmaların yağını almak, yiyecek sarmak, sebze, meyve ve mutfak gereçlerini kurulamak gibi işlemlerde %100 güvenle kullanabilirler.

 • GIDA İLE TEMAS EDEBİLME ÖZELLİĞİNE SAHİP PEÇETE

  Aktül Kağıt tarafından üretilen peçeteler Alman ISEGA Laboratuvarı’ndan “Gıda ile Temasa Uygunluk Belgesi” aldı. Bu sertifika, Aktül Kağıt’ın ürettiği peçetelerin gıda ile temas ettiğinde içeriklerinin gıdalara geçmediğinin kanıtıdır.

  Bu belge doğrultusunda, tüketiciler Aktül Kağıt’ın ürettiği peçeteleri kızartmaların yağını almak, yiyecek sarmak, sebze, meyve ve mutfak gereçlerini kurulamak gibi işlemlerde %100 güvenle kullanabilirler.

 • DERMATOLOJİK UYGUNLUK RAPORU

  Komili Tuvalet Kağıdı için Avrupa QACS Laboratuvarı’ndan “Dermatolojik Test Raporu” alınmıştır. Test sonucuna göre, Komili Tuvalet Kağıdı cilt ile temasa uygun bulunmuştur. Tüketiciler, en hassas bölgeler için hijyenik koşullarda el değmeden üretilen Komili Tuvalet Kağıdı’nı %100 güvenle kullanabilirler.

 • ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

  Temizlik kağıdı sektöründe Aktül Kağıt olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren, gelişen ve güncel teknolojileri kullanıp, en iyi uygulamaları takip ederek müşterilerimize yüksek kalitede ürünler sunmayı hedefledik.

  Sadece ürün kalitesinde değil, yönetimde de iddialı olduğumuzu göstermek amacı ile üretime başladıktan sonra bir yıl içerisinde ISO 9001’in son versiyonu olan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri belgelendirmesi yapılmıştır.

 • GUINNESS WORLD RECORDS™

  Komili Temizlik kâğıdı ürünleri tek mağaza içerisinde 11.600 adet sergilenerek, dünya rekoru kırıldı.

 • ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

  Bilgi, kurumdaki diğer varlıklar gibi, kurum için önem taşıyan ve bu nedenle de en iyi şekilde korunması gereken bir varlıktır. Bilgi güvenliği; kurumdaki işlerin sürekliliğinin sağlanması, işlerde meydana gelebilecek aksaklıkların azaltılması ve yatırımlardan gelecek faydanın artırılması için bilginin geniş çaplı tehditlerden korunmasını sağlar. Aktül Kağıt 2015 yılı içerisinde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri çalışmalarına başlamıştır.

 • TS EN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ

  Çevreye karşı olan bilincimizi belgelendirmek amacı ile 2015 yılı içerisinde TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelendirmesi yapıldı.

 • ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ

  Ülkemizdeki sınırlı enerji kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmak ve bu yöndeki çalışmaları desteklemek amacı ile 2015 yılı içerisinde ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelendirmesi yapıldı.

BİZİ TAKİP EDİN